logo vw logo seat nove2 logo skoda nove Úžitkové vozidlá servis VW DasWeltAutoClaim editable 2 lines SC M

  Invalidné ručné ovládania automobilov

  Nie je to tak dávno, čo bol telesne postihnutý človek za volantom považovaný za nebezpečenstvo na ceste. A to bol jeden z dôvodov, pre ktoré sa firma Š-Autoservis rozhodla zamerať na tento problém a pomôcť handicapovaným vodičom vrátiť radosť z bezpečného ovládania automobilu, ktorý je pre nich dôležitým životným pomocníkom. Pomôcky, ktoré predstavujeme na tejto stránke sú špičkou vo svojom odbore. Sme schopní ponúknuť celú škálu zariadení, ktoré uspokojujú najrôznejšie požiadavky našich zákazníkov. Ako sa môžete sami presvedčiť, v pozadí nezostáva ani dôraz na estetickú stránku.

   

  Zariadenie 906 a 907906el 907

  Mechanický kruhový plyn a páková prevádzková brzda

  Zariadenie plynu sa skladá z volantu, ktorý nahradí volant pôvodný, ktorého súčasťou je sústredný krúžok – plyn. Krúžok sa otáča spolu s volantom a tlakom smerom k volantu sa akceleruje. Takto ovládaný plyn umožňuje riadiť automobil oboma rukami, tým je garantovaná vysoká bezpečnosť jazdy. Funkcia pedálu zostáva zachovaná. Brzdou je páka pod volantom, ovládaná pravou rukou. Tlakom smerom k prístrojovej doske sa vyvíja brzdný tlak. Páka má v zabrzdenej polohe možnosť aretácie pre uľahčenie státia rozjazdu v kopci. K brzde je možné umiestniť aj ďalšie ovládače, napríklad trúbku, vypínanie spojky kick down atď. Funkcie pedálu brzdy zostáva zachovaná.

   

  Zariadenie 907907

  Páková prevádzková brzda. Brzdou je páka pod volantom, ovládaná pravou rukou

  Tlakom smerom k prístrojovej doske sa vyvíja brzdný tlak. Páka má v zabrzdenej polohe možnosť aretácie pre uľahčenie státia a rozjazdu do kopca. K brzde je možné umiestniť aj ďalšie ovládače, napríklad trúbku, vypínanie spojky kick down atď. Funkcie pedálu brzdy zostáva zachovaná.

   

  Zariadenie 916 a 907916 907

  Mechanický kruhový plyn a predĺžená páková prevádzková brzda

  Plyn je otočný krúžok pod volantom ovládaný ťahom k volantu. Brzda je páka pod volantom s predĺženou rukoväťou. Brzda má ovládanie trúbky a aretáciu. Montáž je možná pre zachovaní pôvodného volantu s airbagom. Ovládanie plynu umožňuje riadiť obidvoma rukami. Vzhľadom k nutnej väčšej ovládacej sile doporučujeme kombináciu s podtlakovým posilňovačom plynu.

   

  Zariadenie 906el a 907906el 907

  Elektronický vejárový plyn a páková prevádzková brzda

  Toto zariadenie podobne ako predchádzajúce umožňuje rukami ovládať pedály plynu a brzdy. Ovládač plynu sa montuje priamo na volant s airbagom. Pedál plynu je ovládaný elektronicky naklápaným vejárom. Brzda je mechanická pod volantom na pravú ruku.

   

  Zariadenie 906en a 907906en 907

  Elektronický kruhový plyn a páková prevádzková brzda

  Plyn umožňuje ovládanie volantu oboma rukami pre súčasnom pridávaní plynu u áut s airbagom. Krúžok, zavesený v hornej časti na volante, vyžaduje vyvinutie len minimálneho tlaku. Pri silnom brzdení dochádza k odpojení plynu, po skončení brzdenia sa plyn vracia do pôvodnej polohy. Funkcia pedálu plynu zostáva zachovaná. Brzdou je páka pod volantom, ovládaná pravou rukou. Tlakom smerom k prístrojovej doske sa vyvíja brzdný tlak. Páka má v zabrzdenej polohe možnosť aretácie pre uľahčenie státia a rozjazdu do kopca. K rukoväti brzdy je možné umiestniť aj ďalšie ovládače, napr. trúbku, vypínanie spojky kick down atď. Funkcie pedálu brzdy zostáva zachovaná. Tlakom smerom k prístrojovej doske sa vyvíja brzdný tlak. Páka má v zabrzdenej polohe možnosť aretácie pre uľahčenie státia a rozjazdu do kopca. K rukoväti brzdy je možné umiestniť aj ďalšie ovládače, napr. trúbku, vypínanie spojky kick down atď. Funkcie pedálu brzdy zostáva zachovaná.

   

  Zariadenie 912 s

  Automatická spojka

  Ide o ekonomické zariadenie schopné plne ovládať spojkový pedál infračidlom na riadiacej páke. Rozjazd je priamo regulovaný plynom a rýchlosťou pohybu vozidla. Pôvodná funkcia spojky zostáva zachovaná – ručné a nožné ovládanie sa prepína vypínačom. Silová jednotka je ovládaná podtlakom. Nie je vhodné pre dieselové motory.

   

  Zariadenie 932

  Elektronická spojka

  Ide o špičkové zariadenie schopné plne ovládať spojkový pedál pomocou infračidla na riadiacej páke. Rozjazd a rýchlosť radenia je riadená otáčkami motora v závislosti od rýchlosti auta. Ovládanie je vhodné aj pre dieselové motory. Vzhľadom k rýchlej reakcii je vhodné tiež pre športovú jazdu. Pôvodná funkcia spojky zostáva zachovaná – prepína sa vypínačom

   

  Bližšie informácie:
  Š-Autoservis Vranov, s.r.o., Čemernianska 3, 093 03 Vranov n.T.
  Tel.: 057 488 1630, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo osobne.

  .
  Š-AUTOSERVIS © 2017 | Created by ITMedia